Екологічний квест "Мудра сова"/Files/photogallery/квест1.jpg

Мета: Продовжувати знайомити дітей із загадковим світом природи – лісом. Ознайомити з проблемою забруднення навколишнього середовища. Підвести до розуміння необхідності охорони довкілля. Сприяти розвитку уваги, координаційних здібностей, вмінню орієнтуватися на місцевості; Створити умови для рухової і творчої активності дітей, для формування таких якостей, як спритність, швидкість, взаємовиручка; Матеріал: Картинки рибок ,жива квітка ,кеглі ,інвентар для рослин, лабіринт ,мотузка для гри «Паутинка» мусорні аки для сортування сміття.

Хід екологічного квесту:

Вихователь:Діти, сьогодні у нас незвичайний день. Я приготувала нам багато цікавинок. На нас чекає подорож. А куди помандруємо,ви дізнаєтесь згодом.

Сьогодні ми поговоримо про нас людей,які нищать природу:зривають квіти,руйнують пташині гнізда,ламають дерева,забруднюють водойми,повітря./Files/photogallery/квест 2.jpg

Вихователь: Діти, як ви вважаєте, що таке природа? (відповіді дітей) Як називається наука по захисту природи? (екологія) Чи можете ви уявити професію еколога? Чи мрієте ви стати екологами?

Вихователь: Стати екологом – це почесна місія кожної людини на Землі. Ми – частинка природи, частинка Всесвіту.

Поява Мудрої сови яка принесла лист для діточок. ./Files/photogallery/квест 3.jpg

«Добрий день дорогі мої друзі. Я випадково почула вашу розмову. Та зрозуміла, що ви дуже любите природу. Люблю її і яі всі звірі нашого лісу. Яхочу попросити у вас допомоги в нашому лісі дуже брудно допоможіть нашім звірямйого прибрати. Але спочатку пропоную подивитися вам відеоролик «Ми і природа – єдині». (Показ відеоролика).

Мудра сова: вам сподобався фільм про природу? (коротка бесіда по фільму)

Мудра сова: Я хочу запросити вас до свого чудового лісу,щоб ви могли нам допомогтию

/Files/photogallery/квест 4.jpg

Але щоб дістатися до нього, вам потрібно пройти довгий шлях, виконати різноманітні завдання та показати свої знання та вміння,та взяти участь у Квесті.

Мудра сова:

-Увага!Послухайте правила квесту. Ваше завдання пройти 4 станції. На кожній станції потрібно виконати певні завдання,після їх виконання ви отримуєте від мене подарунок, вкінці гри вам потрібно зібрати посадити в мене в лісі квітку на згадку про нашу веселу подорож та допомогти нам посортувати сміття.

Мудра сова: Ну що ви готові ? (відповідь дітей:Так)

Тоді я Вас чекаю у себе та бажаю Вам успіхів у проходженні квеста.(Сова полетіла)

Вихователь : Ну що дітки ви готові опинитися на першій станції ?

1.Станція «Лабіринт»

/Files/photogallery/квест 5.jpg

Дітки по черзі пролазять один за одним в лаберинті ,та опиняються в другій локації.

Вихователь:Так дітки ви так швидко справились із чим завданням. Але Сова вже підготувала вам друге завдання ,але спочатку вам треба відгадати загадку.(вихователь загадує діткам загадку від Сові).

1.Уночі гуляє,

А вдень спочиває,

Має круглі очі,

Бачить серед ночі.

(Сова)

2.Станція «Паутинка» Діти по черзі пролазять крізь мотузку ,щоб не зачипити іншу мотузку.

Вихователь: Дітки я вами так пишаюсь ,ви с такою легкістю виконуєте завдання Сови ,ви молодці. Але сова підготувала вам другу загадку .Ви готові ?(Так)

Білосніжна, гарна птиця,

Дім будує на водиці,

Дуже схожа на гусей,

Обережна до людей!

(Лебідь)

3.Станція «Кеглі»

Дітки щоб дійти нам до Сови треба нам дорогу знайти , А щоб дорогу нам знайти ,треба кеглі обійти . (Діти по черзі кидає м’яч поки всі кеглі не впадуть ).

Вихователь:Молодці із чим завдання ви з легкістю справились .Але залишилось останнє завдання воно не легке ,ви готові до нього.( Відповідь дітей)

4.Станція «Море с акулами» . Дітки стрибають по тканині уявляв що це море ,так аби Їх не зловила акула .

Вихователь: Дітки я вас вітаю ми з вами пройшли квест Сови та з легкістю виконували всі ЇЇ завдання . Подивітся ми опинились в неї у лісі ,але хто пам’ятає ,що ми обіцяли Сові?

Діти: Допомогти звірям сортувати сміття в лісі та посадити квітку на згадку про нашу подорож.

Дітки разом з вихователям збирають сміття а потім його сортують та сажають квітку в лісі у Сови.

Сова:Велике вам дякую дітки за таку красу в нашому лісі тепер тут чисто та гарно і за гарну квітку я буду на неї дивитися і вас згадувати . Сьогодні ви проявили свою кмітливість,показали свої знання, старання. Я впевнена, що ви і надалі будете оберігати та шанувати природу. Тож піклуйтеся про «братів наших менших» та завжди будьте природі друзями.

Вихователь:Так, головне завдання усього людства – зберегти наш спільний дім – нашу планету Земля. Планету, що належить нам з вами, а також усьому живому, що мешкає на ній.

Діти ось і підійшов до кінця наш екологічний Квест./Files/photogallery/квест1.jpg

Сова:Тепер ви можете взяти свою скриню з подарунками.(Діти а квест знаходять під кущем скриню дякують сові за квест і подарунок а потім несуть скриню в групу ,щоб віткрити).

кВЕСТ "Незвичайні пригоди вінні-пуха"

/Files/photogallery/вии4.png /Files/photogallery/вини3.jpg /Files/photogallery/вини2.jpg /Files/photogallery/вини1.jpg